Etiketlerin Avantajları

Ürüne ait son kullanma tarihinin ve içeriğinin yer alması ile tüketiciye bilgi veren ve satın alındığı zaman fiyat bilgisinin çeşitli teknolojik aşamalar ile belirlenmesi sonucunda daha hızlı ve daha güvenli işlem yapılmasını sağlamakta olan malzemeye etiket adı verilmektedir. Sektörler içerisindeki düzenin sağlanması ve işlem aşamalarının daha garantili bir şekilde ilerlemesi için kullanımı büyük bir önem taşımaktadır.

Malzemelerine bağlı olarak etiketler kağıt, plastik, kumaş olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Kağıt ham maddeli olan etiketler içerisinde en çok kullanılmakta olan ve en çok bilinen etiketlerden biri de termal etiketler olarak adlandırılmakta ve kullanım alanlarına göre iki alt başlık altında incelenmektedir. 

Eko termal etiket neden kullanılır?

Güneş, nem, alkol, ısı gibi bir takım dış etkenlere karşı üzerinde herhangi bir koruma olmaması nedeni ile dirençli olmayan bu doğrultuda 3-6 ay ömrü bulunan eko termal etiketlerdir. Yazıcının baş kısmının sıvılaşması sonucunda baskı alınmakta olup maliyetinin çok düşük olması büyük bir avantaj yaratmaktadır. Ömrünün kısa olması nedeni ile daha kolay ve daha hızlı tüketimin olduğu hastanene içerisindeki hasta sıra fişleri, kuru gıda ambalajları, kargo bildirileri gibi alanlar içerisinde kullanılmaktadır. 

Lamine termal kullanım özellikleri

Lamine termal, ısı, ışık ve nem gibi dışarıdan gelebilecek ve malzemenin yapısını bozabilecek ışınlara karşı eko termal etikete göre üzerindeki koruyucu tabaka nedeni ile çok daha dirençli olan etiket çeşididir. Kararma ve sararma olmadan sağlıklı hali ile ortalama olarak 6 ile 9 ay arasında kullanımları bulunmaktadır. İsmini de aldığı termal yöntemi ile ribona gerek duymadan direkt baskı yöntemi uygulanabilmektedir. Ancak burada önemli olan yazıcının da buna uygun olarak seçilmesidir. Daha uzun ömürlü olması nedeni ile ise benzerlerinden biraz daha pahalı olarak sunulmaktadır. 

Eko termal etiket online satış mağazası : HepsiBarkod